NABÍDKY TVOŘÍME NA ZÁKLADĚ ZASLANÉ POPTÁVKY.

Péče o produkty

PÉČE O VLNĚNÉ PRODUKTY VYROBĚNÉ Z 100% MERINO VLNY

ZAKOUPILI JSTE SI ORIGINÁLNÍ PRODUKT Z MERINO VLNY. JEDNÁ SE O RUČNÍ VÝROBU OD SAMOTNÉHO POČÁTKU DO KONCE. VÝROBEK VYŽADUJE TAKÉ SPECIÁLNÍ PÉČI, NEŽ PLETENINY ZE SYNTETICKÉ PŘÍZE!

PERTE PROSÍM ZÁSADNĚ V RUCE A POUZE VE VLAŽNÉ VODĚ MAX. 250C. VYVARUJTE SE MECHANICKÉMU TŘENÍ.

VLNA MÁ ŠUPINOVITOU STRUKTURU, PŘI PRANÍ SE TYTO ŠUPINY OTVÍRAJÍ A PŘI MECHANICKÉM TŘENÍ MOHOU DO SEBE SNADNĚJI ZAPADNOUT A SPOJIT SE, TÍM VZNIKÁ PLSTĚNÍ, KTERÉ JE NĚKDY ŽÁDOUCÍ, NĚKDY VŠAK NE.

POZOR! VLNA JE V MOKRÉM STAVU DALEKO MÉNĚ PEVNÁ A ODOLNÁ, PŘI NESPRÁVNÉ MANIPULACI MŮŽE DOJÍT K JEJÍMU POŠKOZENÍ.

PRO PRANÍ POUŽÍVEJTE JEMNÝ ŠAMPON, NAPŘ. BŘEZOVÝ, KOPŘIVOVÝ ČI DĚTSKÝ. ZÁSADNĚ NEPOUŽÍVÁME KLASICKÉ PRACÍ PROSTŘEDKY! PERTE ODDĚLENĚ OD JINÝCH VĚCÍ.

NENECHÁVÁME V PRACÍ LÁZNI DLOUHO MÁČET, JE POTŘEBA IHNED RYCHLE PŘEPRAT, IDEÁLNÍ JE, PŘIDAT DO PRACÍ LÁZNĚ TROCHU OCTA (KLIDNĚ 1DCL/2LITRY VODY), ABY DOŠLO K LEPŠÍMU USTÁLENÍ BAREV, KTERÉ MŮŽE AGRESIVNĚJŠÍ PRACÍ PROSTŘEDEK ROZPOUŠTĚT. BARVÍM POUZE POTRAVINÁŘSKÝM BARVIVEM, KTERÉ MI VYHOVUJE, JE MÉNĚ CHEMICKÉ, NEZAPÁCHÁ PŘI BARVENÍ A JE MI OSOBNĚ PŘÍJEMNÉ.

POZOR!!! POKUD NECHÁTE VLNU DLOUHO NAMOČENOU, ČI POUŽIJETE VELKÉ MNOŽSTVÍ PRACÍHO PROSTŘEDKU, MŮŽE POUŠTĚT BARVA. POKUD SE TAK STANE, IHNED VODU SLIJTE A POUŽIJTE OCET PRO USTÁLENÍ BAREV (CCA 1DCL/2 LITRY VODY).

ČASTÉ A HLAVNĚ NESPRÁVNÉ PRANÍ MŮŽE SNÍŽIT ŽIVOTNOST VÝROBKU. PEREME BEZ PRUDKÉHO STŘÍDÁNÍ TEPLOT A MECHANICKÉHO TŘENÍ VE VLAŽNÉ VODĚ. PO PRANÍ Z ÚPLETU POUZE JEMNĚ VYMAČKÁME VODU, NIJAK HO NEKROUTÍME.

MOKRÉ VLNĚNÉ VLÁKNO JE TOTIŽ DALEKO MÉNĚ PEVNÉ A MŮŽE SE SNADNĚJI POŠKODIT. ÚPLET MŮŽEME ZABALIT DO RUČNÍKU, KTERÝ RYCHLEJI ODSAJE PŘEBYTEČNOU TEKUTINU. SUŠÍME NEJLÉPE VE VODOROVNÉ POLOZE. ÚPLET V MOKRÉM STAVU VYTVARUJEME DO POŽADOVANÉHO TVARU, POKUD HO POVĚSÍME, PRODUKT SE VYTÁHNE. NEDOPORUČUJE SE SUŠIT NA PŘÍMÉM SLUNCI.

DOPORUČUJI SE PRANÍ ČEPIC SPÍŠE VYHNOUT. VLNA MÁ SAMOČISTÍCÍ SCHOPNOSTI A NEJLEPŠÍ JE JI NECHAT OBČAS PROFOUKNOUT. POKUD JE VŠAK PRANÍ NUTNÉ, PAK VYUŽIJTE JEN RUČNÍHO PRANÍ, KTERÉ SE POUŽÍVÁ I U ČIŠTĚNÍ MERINA.

 

Záznamy nebyly nalezeny...